piątek, 1 stycznia 2016

7 książek, od których się nie oderwiesz!

"Czytam do późna mimo piekących oczu błagających o odpoczynek oraz usilnych tiktakowych narzekań sekundnika. Bo stronice, choć późno, zdają się krzyczeć: "Jeszcze ja! Przewróć także i mnie!"" - napisałam kiedyś. Kto był kiedykolwiek w podobnej sytuacji? Każdy mól książkowy z pewnością! Jeśli jednak nie natrafiliście na książkę swoich marzeń, taką, która zabierze wam oddech, z pomocą może przyjść poniższa, subiektywna i jednocześnie noworoczna lista pozycji, których nie można odstawić tak po prostu na półkę dopóki nie dotrze się do ostatniej strony.

Tetralogia o Cmentarzu Zapomnianych Książek hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafona. To z pewnością wspaniała propozycja dla fanów zagadek i Fiodora Dostojewskiego. Fabuła Cienia wiatru i jej sióstr wciąga nie pozwalając Czytelnikowi się uwolnić. 

www.wachamksiazki.pl


Seria o Harrym Potterze. Czy trzeba coś dodawać? Doskonale pamiętam jak ostatnią, siódmą część ze łzami w oczach przeczytałam w jedną noc nie mogąc się oderwać i jednocześnie będąc smutną, że to już koniec przygody z nastoletnim czarodziejem.
myhyperreality.com

Wszystkim, absolutnie wszystkim polecam książkę Przesunąć horyzont Martyny Wojciechowskiej. Znajdziecie tam sporo wzruszeń, zapisków z podróży na najwyższy szczyt świata i zwierzeń Autorki. Bez przesady - ta książka ma moc i daje siłę! Oprócz tego zawiera mnóstwo pięknych zdjęć. 

źródło

Reportaże Kapuścińskiego. Chociaż czasem Autor uciekał się do podkoloryzowywania prawdy, jest wirtuozem swojego gatunku. Wojny futbolowej nie da się przeczytać inaczej, jak za jednym zamachem. A ile się z niej dowiesz to twoje! ;)

Z takich typowo letnich, wakacyjnych oraz lekkich propozycji to polecam Lato nagich dziewcząt Stanisławy Fleszarowej-Muskat. To książka pełna słońca, wakacyjnych dancingów, a przede wszystkim niepowtarzalnego klimatu nadmorskich kurortów prosto z lat 50. ubiegłego wieku. Dzięki niej można przenieść się w czasie.
polki.pl

Spragnionym historii i wzruszeń podszeptuję do ucha, by sięgnęli po Pamiętniki żołnierzy z baonu "Zośka". To wprost bezcenny zbiór wojennych zapisków walczących w obronie Warszawy żołnierzy. A gdy sobie człowiek tak naprawdę uświadomi, że te wszystkie opisane historie to nie wymysł pisarzy, a autentyczne wydarzenia - to ta książka wciąga jak narkotyk.

commons.wikimedia.org

Hrabia Monte Christo Aleksandra Dumas. Wybitna, wielopoziomowa i wreszcie - niebywale wciągająca książka o zabarwieniu sensacyjno-kryminalnym. A do tego ten przepiękny, literacki język, jakim została napisana! Arcydzieło :)
Achtung! Książka ma 1300 stron, ale...
altcitizen.com

2 komentarze:

  1. Z tych książek to chyba tylko Harry'ego Pottera znam, ale potwierdzam, że ciężko się oderwać :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Może kiedyś całkiem przypadkiem uda ci się przeczytać coś jeszcze z tej listy ;)

    OdpowiedzUsuń