sobota, 19 grudnia 2015

Nie tylko Dickens! Poznaj inne opowieści wigilijne

Nie wierzę, że są osoby, których nie wzruszają świąteczne opowieści. Lubię w czasie adwentu nakarmić się przynajmniej jedną, by pomogło mi to wczuć się w klimat, ponieważ niczego nie wyczekuję w roku bardziej niż Świąt Bożego Narodzenia. Przegrywają z nimi nawet wakacje.
Chyba każdy zna Opowieść wigilijną Karola Dickensa. Okazuje się jednak, że dziś możemy sięgnąć po jej dalszych kuzynów, czyli powieści wielokrotnie powstające na jej kanwie.
Poniżej propozycje opowieści wigilijnych, które warto przeczytać.

Niemal wszystkie książki Richarda Paula Evansa - Stokrotki w śniegu, Doskonały dzień, Szukając Noel. Evans jest mistrzem pisania powieści ze Świętami w tle. Naszpikowano je przede wszystkim uniwersalnymi sloganami, w które Autor uparcie wierzy- mam tu na myśli "miłość", "wiarę" i "magię Bożego Narodzenia".Tajemnica Bożego Narodzenia norweskiego pisarza Josteina Gaardera. Naszpikowana filozoficznymi przemyśleniami autora, podana w formie kalendarza adwentowego, gdzie jeden rozdział jest przyporządkowany na każdy dzień grudnia. W książce tej przyłączamy się do niezwykłej wędrówki do Betlejem, aby zdążyć pokłonić się maleńkiemu Jezusowi. (Polecana w formie bajkoterapii, do przeczytania dzieciom.)

Pamiętnik Świętego Mikołaja. Niezwykła biografia świętego, który stał się symbolem dobroci i życzliwości. Przepięknie wydana, cudnie ilustrowana, ze złoconymi kartkami. Nic, tylko oglądać, czytać i nie wypuszczać z rąk! ;)

www.taniaksiazka.pl

Noelka Małgorzaty Musierowicz rządzi na naszym rodzimym podwórku. To doskonała opowieść, gdzie akcja toczy się w Poznaniu, Autorka zawarła zaś na kartach powieści wiele wielkopolskich tradycji, wśród których prym wiedzie Gwiazdor, to znaczy "nasz" odpowiednik Świętego Mikołaja. :)

Pamiętam, że rok temu w Empiku rozchwytywana była pozycja Szczęście w cichą noc Anny Ficner-Ogonowskiej, jednej z najbardziej obecnie znanych pisarek tworzących stricte dla kobiet. Książka jest cieniutka, wiele czytelniczek zarzuca Autorce, że są zawiedzione, że tak szybko się kończy. To chyba jeden z najlepszych komplementów dla pisarza.

Szczęście w cichą noc
źródło

Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań. Wydana w tym roku, jest więc pierwszą w kolejce pozycją do przeczytania  ;) Zapoznacie się z nią na przykład na stronie Znaku.

Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań
źródło


Znacie jeszcze jakieś powieści ze Świętami w tle? :) Poniżej migawki z wrocławskiego jarmarku na Rynku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz